Tid: tisdag 22 okt 23:37

OK Alehof - Kvantumserien 2009

Resultat för deltävling 4 (tisdag 27 okt)

Flickor -7 (1.5km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Julia SvennbladÄlvängen8,32 8,14 11,28  8,32 8,37 8,37 8,27 25,23 
Johanna BerandOK Alehof8,48 8,58 8,57 9,22 8,48 8,49 8,52 8,49 26,29 
Elin FlakbergIFK Göteborg8,56    8,56     
Malin PrytzSkepplanda9,11    9,11 9,15 8,59 9,08 27,25 
Celine RydénTingbergs AIS9,30 9,32 9,23 10,36 9,30 9,41 9,15 9,22 28,08 
Ottilia FagerströmÄlvängen9,31 9,34 9,24 10,36 9,31 10,19 9,32 9,29 28,27 
Moa Ester SteénÄlvängen9,39   9,57 9,39     
Julia ElofssonNSK Nödinge10,45    10,45 9,53 11,34 10,44 32,12 
Livia SunnefeldtNödinge10,51 13,04  10,44 10,51   11,33 34,39 
10 Linn WarpefeltTeam Texas Longhorn10,53 10,42  10,57 10,53 11,00 10,37 10,44 32,12 
11 Moa MarcussonNödinge11,25   10,42 11,25 10,24 9,51 10,19 30,57 
12 Sofie NorlanderKlubblös11,38 12,23 12,23 13,48 11,38 10,57  11,39 34,58 
13 Ida TorstenssonNol11,45 12,28 12,24 13,49 11,45 12,22 13,52 12,10 36,31 
14 Isa LorentzsonSkepplanda11,47    11,47     
15 Isabella BerandOK Alehof11,48 13,10 12,19 12,19 11,48 15,39 16,39 12,08 36,26 
16 Sanna LorentzsonSkepplanda11,55    11,55     
17 Emelie Jungle GötestamNSK Nödinge12,27 11,37 11,23 11,26 12,27 12,03 11,23 11,24 34,12 
18 Irma BrunOK Alehof13,25 11,42   13,25     
19 Lova GustafssonTingbergs AIS14,32  17,06 13,37 14,32 15,34  14,34 43,43 
20 Alice JohanssonOK Alehof14,38  11,21  14,38  21,20 15,46 47,19 
 Amy OlssonNol   13,50      
 Viola KristenssonNödinge  13,13 12,18      
 Ida PerssonÄlvängen 10,27    10,13    
 Olivia ThonanderÄlvängen 10,29 12,00   12,32 13,47 11,40 35,01 
 Antoma JonssonKlubblös  16,00       
 Ida MöllerNSK Nödinge     9,50 9,42   
<< index
Flickor 8-9 (1.5km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Ewita BrännvallOK Alehof7,16    7,16 7,36 7,12 7,21 22,04 
Anna FlakbergIFK Göteborg7,36    7,36     
Felicia ThonanderÄlvängen7,40 7,44 7,44  7,40 7,40 7,34 7,38 22,54 
Felicia JohanssonOK Alehof7,41 7,12 7,20  7,41  7,28 7,20 22,00 
Kyra JonssonOK Alehof9,17 10,05   9,17 9,59  9,47 29,21 
Maja FredénNödinge SK9,19 9,22  8,30 9,19 8,27 7,57 8,18 24,54 
Ebba SchülerNSK Nödinge9,27 11,05  9,55 9,27 8,57  9,26 28,19 
Alice ErikssonNödinge SK9,28  8,30 8,49 9,28  9,45 8,55 26,47 
Tove JohanssonOK Alehof9,43 9,43 9,36 9,34 9,43 9,13 10,06 9,27 28,23 
10 Jennifer Jungle GötestamNSK Nödinge12,26 9,21 9,13 8,50 12,26 8,39 8,14 8,34 25,43 
11 Felicia ElofssonNSK Nödinge13,07    13,07 12,03    
 Julia HallbergNödinge 9,29  10,08      
 Melinda AnkelOK Alehof 10,06 10,03       
 Alva EliassonNödinge 9,28  10,07  9,47  9,47 29,22 
 Keely CrosbyNödinge SK 8,20 8,30 8,24   8,17 8,20 25,01 
 Maya JohnssonOK Alehof 9,26 9,41 9,08  9,37 9,46 9,23 28,11 
 Clara PeterssonKlubblös 10,47        
 Hanna HanssonTingbergs AIS 7,46 7,27 7,51  8,12 7,37 7,36 22,50 
<< index
Flickor 10-11 (2.5km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Nathalie NilsenNödinge12,21 12,51 12,00 12,09 12,21 12,42 12,33 12,10 36,30 
Emma NorrmanOK Alehof12,22 13,13 12,41 12,50 12,22 12,56 12,28 12,30 37,31 
Anna KuuttiTingbergs AIS12,23 13,32 13,45 12,29 12,23 13,33 12,27 12,26 37,19 
Sanna ErikssonOK Alehof13,19 12,43 13,15 13,10 13,19 13,02  12,58 38,55 
Hillevi FagerströmÄlvängen13,35  12,40 13,53 13,35  13,50 13,21 40,05 
Johanna LundmarkOK Alehof13,49 13,56 13,50 13,55 13,49 13,48 13,49 13,48 41,26 
Ronja SandrosNödinge14,17 15,16 13,17 13,30 14,17 13,38 13,55 13,28 40,25 
Linnea FredénNödinge SK14,59 17,43 16,17 14,49 14,59 15,01 14,19 14,42 44,07 
 Emma KuuttiTingbergs AIS 12,09 12,10 12,00   12,24 12,06 36,19 
 Olivia UllmanOK Alehof 15,13        
 Louise SvenssonAle Basket 14,06 13,18 13,26  13,37 13,53 13,27 40,21 
 Frida RudinTrimdon Presentreklam 13,30 13,07 13,12    13,16 39,49 
 Amanda KarlssonNSK Nödinge 15,15        
 Isabell KrantzNödinge SK   15,13  17,08 18,55 17,05 51,16 
 Emmy MunkTriathlon Väst   14,37      
 Cecilia SundbergSVT     17,06    
<< index
Flickor 12-13 (2.5km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Jill HöstmanLerum Friidrott11,28 12,10 12,28 11,44 11,28 11,34  11,35 34,46 
Hanna KarlssonKongahälla AIK12,15 12,18 12,08 12,44 12,15   12,13 36,41 
Sara KuuttiTingbergs AIS12,36 13,29 12,11 12,26 12,36 12,50  12,24 37,13 
Nicole AnderssonKongahälla AIK12,38 12,22 12,12 12,24 12,38  12,40 12,19 36,58 
Kim EnqvistKongahälla AIK13,15 13,12 13,22  13,15   13,16 39,49 
Alice NiklassonKongahälla AIK13,34 12,27 12,31  13,34   12,50 38,32 
 Emma SjögrenNödinge SK 15,59 Brutit       
 Alisha MortonKongahälla AIK         
 Elin JohanssonKongahälla AIK 12,12 12,01 12,01   12,23 12,04 36,14 
 Cassandra AsplundNödinge Brutit        
 Lisa CarlssonKongahälla AIK   12,51      
<< index
Flickor 14-15 (3.4km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Frida BrogrenKungälvs OK15,01    15,01     
Sofia JohanssonOK Alehof17,29 15,38 15,14 Brutit 17,29 15,23  15,25 46,15 
 Elin BlickOK Alehof 16,08 15,55 15,54  16,12 15,47 15,52 47,36 
 Fanny Ernsth-CarlssonTingbergs AIS  21,49 22,37  22,28  22,18 66,54 
 Tilda KarlssonOK Alehof 15,39 15,13 14,41    15,11 45,33 
 Shaoli MitraIFK Göteborg   18,14  18,24 18,42 18,26 55,20 
 Elsa PedersenKongahälla AIK     Brutit    
<< index
5.0km Kvinnor 16- (5.0km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Maria ErikssonTingbergs AIS21,35 21,53 21,41 21,30 21,35 23,28 21,30 21,31 64,35 
Jenny KroonTriathlon Väst23,27  24,10 23,46 23,27   23,47 71,23 
Josefin NyqvistTingbergs AIS24,32 25,00 24,49 24,43 24,32 25,07  24,41 74,04 
Anna LövgärdOK Alehof25,18    25,18 25,14 24,43 25,05 75,15 
Linda MartinssonAle 90 IK25,45   26,27 25,45 25,35  25,55 77,47 
Lena MartinssonAle 90 IK26,35   26,30 26,35 26,37  26,34 79,42 
Cecilia HeineTingbergs AIS28,17 28,53  28,45 28,17 27,37  28,13 84,39 
 Katarina W-CarlssonOK Alehof  30,47 31,32      
 Malin KarlssonGöteborg  25,44       
<< index
Pojkar -7 (1.5km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
David ErikssonOK Alehof7,05 7,01 7,12 7,05 7,05 7,08  7,03 21,11 
Simon MöllerNödinge7,18    7,18 7,18 7,18 7,18 21,54 
Filip KlingbergOK Alehof7,47 7,33 8,05  7,47 7,52 7,27 7,35 22,47 
Daniel AdolfssonTingbergs AIS8,23 8,13 8,41 8,31 8,23 8,30  8,22 25,06 
Max SchülerNödinge SK8,31   9,27 8,31 8,13  8,43 26,11 
Anton JohanssonNödinge9,01  9,22 9,44 9,01 9,23  9,15 27,46 
Anton HermanssonNödinge SK9,10 9,04 11,06  9,10 9,02 9,27 9,05 27,16 
Ludvig MånssonNödinge SK9,12 11,41 9,58 9,36 9,12 9,15  9,21 28,03 
David AdolfssonTingbergs AIS9,14 9,37 9,40 9,24 9,14 9,43  9,25 28,15 
10 Filip SchälinOK Alehof9,18 10,02 9,39 9,11 9,18 9,37  9,22 28,06 
11 Felix BakkumNödinge9,20   9,35 9,20     
12 Jesper AllanssonKlubblös9,41 9,15 10,38 9,53 9,41 9,53 9,16 9,24 28,12 
13 Marcus KellebyNödinge9,59 10,30  10,50 9,59 11,04  10,26 31,19 
14 Jonas WokilYtterby10,02    10,02     
15 Isak LindqvistKungälv10,49  11,20 9,58 10,49 9,49 11,16 10,12 30,36 
16 Anton JohanssonKongahälla AIK11,17  10,56 10,51 11,17  9,56 10,34 31,43 
17 Felix BrunOK Alehof11,19 12,38 12,22  11,19   12,06 36,19 
18 Ludwig JohanssonNödinge11,31 10,44 11,24 11,57 11,31   11,13 33,39 
19 Gustav KlingbergOK Alehof12,24 12,26 12,26  12,24 12,43  12,25 37,16 
20 Joel JohanssonNödinge12,42 8,18 12,18 11,49 12,42 13,50  10,48 32,25 
21 Alfred JohanssonOK Alehof14,03 14,51 14,55 17,56 14,03  13,46 14,13 42,40 
 Erik JohanssonOK AlehofBrutit 8,01 7,11 8,06 Brutit 10,34 7,53 7,41 23,05 
 Alex MunkTriathlon Väst   8,59      
 Joel SteenÄlvängen         
 Filip JonssonÄlvängen      12,31   
 Anton JohanssonNödinge SK 13,01 12,21       
 Sebastian JohanssonNödinge SK 13,35 13,20       
 Elias WallinÄlvängen     9,34    
 Oliver WendelNödinge SK 10,10 10,53       
 Gustav ForsellNödinge 10,26 10,47 9,45  11,05 11,51 10,19 30,58 
 John HallbergNödinge 11,08        
 Felix JohanssonOK Alehof 23,04 23,42 25,09   22,16 23,00 69,02 
 Erik Brogren LantzBohus 8,11 8,31       
 Joel GlentingNödinge SK 14,44 22,00       
 Rasmus LundqvistNödinge SK 8,17  8,48  9,10 7,56 8,20 25,01 
 Oskar PerssonOK Alehof 9,53  9,31  12,49  10,44 32,13 
 Ludvig SunnefeldtNol 12,21 12,03       
<< index
Pojkar 8-9 (1.5km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
William RydinRydin Industrisvets6,27 6,10 6,22 6,20 6,27 6,48 6,20 6,16 18,50 
Alexander StéenÄIK6,35 6,22  6,52 6,35 6,49 6,29 6,28 19,26 
William WarpefeltTeam Texas Longhorn6,52 6,51  6,41 6,52 7,03  6,48 20,24 
Isac SvennbladÄlvängen7,10 6,53 7,02  7,10 7,17  7,01 21,05 
Emil StigvertTingbergs AIS7,48 7,48 8,34  7,48 8,43  8,03 24,10 
Oliver Fransson LeeOK Alehof8,02  7,52 8,16 8,02 8,08 8,19 8,00 24,02 
Tobias GustafssonTingbergs AIS8,05 8,19 7,48 7,46 8,05   7,53 23,39 
Niklas LarsenICA Maxi Angered8,30  7,35 7,23 8,30 7,18 7,49 7,25 22,16 
Einar CarlssonKungälv9,02  9,26  9,02 9,00 9,33 9,09 27,28 
10 Linus NorbergSkepplanda10,01   15,04 10,01 12,05 9,05 10,23 31,11 
11 Joseph WokilYtterby10,34    10,34 9,33    
12 Mattias KellebyNödinge12,07 13,08   12,07  11,53 12,22 37,08 
13 Joel ErikssonNödinge SK12,17  9,19 8,47 12,17   10,07 30,23 
 Louie JanbroNödinge     8,07 7,54   
 Jesper LarsenICA Maxi Angered   10,11      
 Rasmus EkmanNödinge   10,06      
 Lucas AsplundNödinge   8,39  8,36    
 Ivar KarlssonÄlvängen      8,15   
 Linus SandrosNödinge 7,47 7,26 8,11  8,05 7,51 7,41 23,04 
 Filip WallinÄlvängen     8,08    
 Filip SkånbergTeam Texas Longhorn 6,52        
 Isak Brogren LantzBohus 9,09 9,33       
 Hampus MarcussonNödinge   7,25  7,59 8,23 7,55 23,47 
 Hugo KristenssonNödinge  7,28 7,20      
<< index
Pojkar 10-11 (2.5km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mathias SöderAlafors10,29 10,33 10,35 10,49 10,29   10,32 31,37 
Wictor BrännvallOK Alehof10,56    10,56 11,05    
Erik BlickOK Alehof10,58  10,53 10,38 10,58 10,46 10,41 10,41 32,05 
Pontus KälkäinenKongahälla AIK11,31 12,00 11,26 11,17 11,31  11,20 11,21 34,03 
Erik HvenfeltNödinge11,38 11,50 11,24  11,38  11,23 11,28 34,25 
Douglas Fransson LeeOK Alehof11,54 11,32 11,54 11,45 11,54 11,59 11,45 11,40 35,02 
Joel FlakbergIFK Göteborg11,55 11,37 11,42  11,55 11,50  11,43 35,09 
Emil GustavssonTingbergs AIS12,18 11,53  11,18 12,18   11,49 35,29 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS12,19 12,30 12,17 12,35 12,19 12,43  12,22 37,06 
10 Jacob PerssonOK Alehof12,34    12,34     
11 Kasper PoskiatowskiNödinge12,52 13,01 12,48 13,08 12,52 13,19 13,32 12,53 38,41 
12 Rasmus BäcklundIFK Göteborg12,53 12,50 12,34 13,14 12,53 13,17  12,45 38,17 
13 Arvid MårdbyNödinge SK13,40 14,07 12,35 13,24 13,40 13,23  13,07 39,22 
14 Hugo ThunbergOK Alehof13,52 13,51 13,44 14,16 13,52 15,40 14,20 13,49 41,27 
15 Gustav MårdbyNödinge SK14,12 13,57 13,12 14,02 14,12 14,29  13,43 41,11 
16 Anton SvennbladÄlvängen14,32 12,26 12,33  14,32 12,54  12,37 37,53 
 Oskar SjögrenNödinge SK 14,04 14,50 14,07  15,33 13,33 13,54 41,44 
 Kristoffer HanssonTingbergs AIS 12,11  12,05  12,16 12,07 12,07 36,23 
 Carl GlentingNödinge SK 18,20    17,45 18,57 18,20 55,02 
 Henning AmbringYtterby IS 11,13 11,08 10,57  10,50 11,09 10,58 32,55 
 Anton EliassonNödinge 21,00 15,53   17,45  18,12 54,38 
 Kristofer RydénTingbergs AIS 10,04 10,04 10,06   10,14 10,04 30,14 
 Joakim BackNödinge 20,59        
 Adrian MellbinYtterby IS  13,14       
 Tim BäcklundIFK Göteborg  10,57       
 Patrick BjörkmanTingbergs AIS 13,45  14,45  14,54  14,28 43,24 
<< index
Pojkar 12-13 (5.0km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alexander WaermeKongahälla AIK21,44 22,08 21,50 22,13 21,44 21,56  21,50 65,30 
Walter BrännvallOK Alehof25,10    25,10 24,25 24,46 24,47 74,21 
Jonas RydinRydin Industrisvets26,21 26,47 25,47 26,24 26,21 26,23 27,24 26,10 78,31 
Jimmy FridolfssonHålanda IF35,51   Brutit 35,51 35,36 35,38 35,41 107,05 
 Robbin SöderAle IBF 23,20 22,55 23,17    23,10 69,32 
 Anton SaleniusÄIK 27,07        
 Alfred BuskqvistIK Stern 21,40 21,46 22,10  23,29 22,20 21,52 65,36 
 Oskar CarlssonKongahälla AIK  20,50   20,47 20,39 20,45 62,16 
<< index
Pojkar 14-15 (6.8km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Colin Fransson LeeOK Alehof31,31 31,58 31,32 32,06 31,31 31,20 31,16 31,22 94,07 
Jonas ThunbergOK Alehof32,45 34,44 32,39  32,45  32,17 32,33 97,41 
Johan PrambrantKlubblös33,39    33,39 33,49 32,16 33,14 99,44 
Mikael FridolfssonHålanda IF33,40   33,21 33,40 33,50 32,20 33,07 99,21 
Abel BuskqvistIK Stern34,15 36,43 33,54 36,50 34,15 37,09 34,30 34,13 102,39 
 Karl ModigOK AlehofBrutit 32,05 30,54 31,17 Brutit 30,23 30,38 30,38 91,55 
 Emil AnderssonOK AlehofBrutit Brutit  32,05 Brutit Brutit    
 Filip JohanssonGrandalens Vedhuggare 38,31 34,21 33,19    35,23 106,11 
 Erik CarlssonKongahälla AIK  32,00 32,10  31,27 30,54 31,27 94,21 
 Rasmus LarssonOK Alehof     32,09 31,32   
<< index
10.2km Män 16- (10.2km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mikael EliassonOK Alehof36,44    36,44 37,41    
Ola MartnerGöteborg-Majorna OK36,46    36,46     
Daniel TidholmSävedalens AIK37,58 38,27 38,22 38,38 37,58 37,40 38,08 37,55 113,46 
Jonas NybergPan-Kristianstad38,05 38,39 Brutit 39,54 38,05   38,52 116,38 
Kristoffer SidebyUllevi FK39,43    39,43     
John PerssonOK Alehof41,25    41,25     
Albin ThunbergSävedalens AIK41,30   42,23 41,30 40,33 40,02 40,41 122,05 
Nicklas TollessonOK Alehof41,41 44,46 42,28 43,28 41,41 42,13 Brutit 42,07 126,22 
Marcus UllmanOK Alehof41,55 44,18 42,53 42,57 41,55 42,05  42,17 126,53 
10 Erik KarlssonOK Alehof42,00 41,04 40,35 40,07 42,00 39,51 42,24 40,11 120,33 
11 Martin JohanssonSurte43,21 45,17 44,08 Brutit 43,21 43,08 42,58 43,09 129,27 
12 Pär Axel ErikssonÄlvängen43,25 Brutit 46,20 45,35 43,25 43,18 42,50 43,11 129,33 
13 Magnus UllmanOK Alehof43,54    43,54     
14 Kaj MunkTriathlon Väst45,12  45,28 45,27 45,12 44,36  45,05 135,15 
15 Mathias KarlssonOK Alehof45,33  45,38 47,23 45,33 44,59  45,23 136,10 
16 Mattias TillyAle 90 IK46,01  48,15  46,01 43,31  45,55 137,47 
17 Mattias KarlssonOK Alehof46,47 48,25  Brutit 46,47  46,36 47,16 141,48 
18 Robert StrömNol46,59 48,29 46,59 46,47 46,59 47,05 47,00 46,55 140,45 
19 Roland GrobSurte47,46  Brutit 49,05 47,46  Brutit   
20 Jack GrönroosOK Alehof48,22 51,13 Brutit 48,57 48,22 49,29 48,49 48,42 146,08 
21 Anders BuskqvistIK Stern49,15 49,35  54,07 49,15 48,16 48,48 48,46 146,19 
22 David SahlinÄlvängen50,27 49,44 49,17 52,04 50,27 51,02  49,49 149,28 
23 Magnus TillyAle 90 IK50,42    50,42 50,30 49,31 50,14 150,43 
24 Dan-Olof JohanssonOK Alehof50,49 52,00 50,34 50,23 50,49   50,35 151,46 
25 Leif BengtssonSkandia Elmontage51,04 54,07 51,55 51,20 51,04  52,54 51,26 154,19 
26 Bengt JohanssonOK Alehof51,13 50,50   51,13 54,43  52,15 156,46 
27 Anders WesterAle 90 IK52,39    52,39 51,52 52,16 52,15 156,47 
28 Boris ÖsterblomSannum52,59 54,13 53,44 54,49 52,59 54,08 58,38 53,37 160,51 
29 Daniel NorlanderNödinge53,38 55,04 52,58 55,00 53,38 53,30 53,30 53,19 159,58 
30 Göran TillyAle 90 IK55,16  54,06  55,16 55,04 Brutit 54,48 164,26 
31 Klas KarlssonIK Noliterna57,11 59,10 57,16 58,28 57,11 Brutit  57,38 172,55 
32 Kent JohanssonAle 90 IK57,36  Brutit  57,36 57,31    
 Joakim EliassonOK AlehofBrutit    Brutit     
 Robert KarlssonPowerpipeBrutit  52,09 52,24 Brutit 52,53 52,43 52,25 157,16 
 Leif TorstenssonNoliterna  52,16 52,38  52,41 52,23 52,25 157,17 
 Joakim JohanssonÖrgryte IS     40,20    
 Björn PehrssonOK Alehof  41,21   40,27 41,43 41,10 123,31 
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   52,45  53,22    
 Ulf KarlssonKongahälla AIK 47,58 46,35 46,20  46,17  46,24 139,12 
 Ola NetzénÄlvängen 57,43 57,01 54,41  56,19 57,38 56,00 168,01 
 Daniel RundqvistÄlvängen 46,45        
 Göran AlménBorgens Sportklubb 55,11 54,24 55,30    55,01 165,05 
 Bertil JohanssonAle 90 IK 52,12 51,53 52,19    52,08 156,24 
 Robert WestmanHälle IF Ej start        
 Mattias KjelltoftIK Noliterna 50,49  50,01  50,33 50,48 50,27 151,22 
 Kent KjelltoftIK Noliterna   59,38  59,16    
 Carl FredrikssonÄlvängen 55,02 55,40 54,55  57,04 52,03 54,00 162,00 
 Jeroen JansenHisings Kärra 60,04  57,25      
 Mikael ErikssonLindome Löparklubb 38,35  39,11  38,19 39,48 38,41 116,05 
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst 51,56 50,11       
 Glenn EdvardssonOK Alehof  46,53       
 Christer BäckmanNol Brutit Brutit       
<< index
Motion 6.8 (6.8km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Thomas KarlssonAle 90 IK27,48   28,22 27,48 28,03 28,05 27,58 83,56 
Stefan DahlOK Alehof28,34 31,02 29,32 29,02 28,34   29,02 87,08 
Martin GunnarssonAlingsås IF29,15    29,15     
Oscar SvalinOK Alehof29,29    29,29     
Per FlakbergIFK Göteborg29,34 30,24 29,59  29,34 30,08  29,53 89,41 
Lars DalbergIK Stern29,45 30,32  29,26 29,45 30,04  29,45 89,15 
Anders AdielssonÄlvängens Cykel31,51  32,52  31,51     
Andreas MagnussonSurte32,35 33,13 31,54 34,29 32,35 31,54 Brutit 32,07 96,23 
Jan SvennbladÄlvängen32,49  32,36  32,49  32,14 32,33 97,39 
10 Roland FranssonTryggve33,21   33,55 33,21 33,06 33,09 33,12 99,36 
11 Johan BlickOK Alehof33,33   32,18 33,33 32,44  32,51 98,35 
12 Lotta NilssonOK Alehof34,19 37,15 35,42 35,37 34,19   35,12 105,38 
13 Tony NorrmanOK Alehof34,50  36,34 35,34 34,50 35,58 35,20 35,14 105,44 
14 Börje KarlssonOK Alehof34,57 34,07  34,45 34,57   34,36 103,49 
15 Johan BörjessonAle 90 IK36,23 36,28 37,06 35,55 36,23   36,15 108,46 
16 Christer BäckmanNol36,50   37,55 36,50     
17 Glen PrytzSkepplanda37,17    37,17 36,36 35,53 36,35 109,46 
18 Jenni LindqvistKungälv37,31  38,21 38,35 37,31  37,45 37,52 113,37 
19 Per JohanssonHålanda IF37,46   37,50 37,46 36,51 36,56 37,11 111,33 
20 Lars HellbergAle 90 IK37,55 39,17 37,23  37,55 37,57  37,45 113,15 
21 Hans-Olof PerssonOK Alehof38,00 40,52 38,33 39,06 38,00 38,40 37,59 38,10 114,32 
22 Britt-Marie JannöÄlvängen39,12    39,12 39,52    
23 Anders LorentzsonSkepplanda39,15    39,15     
24 Julia StraussÄlvängen40,37 40,49 39,25 40,38 40,37 39,54 40,39 39,58 119,56 
25 Bertil GustafssonTrinnebacken41,53 43,44 40,11  41,53 39,47 40,43 40,13 120,41 
26 Heléne StraussNödinge44,04 44,11 43,26 43,40 44,04 43,13 43,37 43,25 130,16 
27 Bengt ErikssonNödinge44,06    44,06 35,39    
28 Joakim StraussOK Alehof52,43   55,58 52,43 55,06 51,44 53,11 159,33 
 Maria JohanssonAle 90 IKBrutit 57,16 53,33 52,52 Brutit 51,40 50,40 51,44 155,12 
 Harri KuuttiTingbergs AIS  30,36 29,27   29,35 29,52 89,38 
 Conny OhlssonIFK Göteborg  39,05 39,01      
 Ylva SunessonOK Alehof 37,27 32,43 32,36  33,13 32,18 32,32 97,37 
 Anders JohnssonOK Alehof 35,27 34,22 34,54   38,12 34,54 104,43 
 Patrik FagerströmÄlvängen 33,56 33,40 33,14   33,02 33,18 99,56 
 Lillemor PrambrantOK Alehof   Brutit   Brutit   
 Leif JohanssonAle 90 IK         
 Hans WestmanOK Alehof         
 Mikael BörjessonAle 90 IK 43,38 41,40    43,25 42,54 128,43 
 Johnny LarsenICA Maxi Angered  34,20       
 Mats GlentingNödinge SK 41,48 37,10 36,23  36,25  36,39 109,58 
 Torbjörn PerssonOK Alehof 33,08 32,31 32,23  32,31  32,28 97,25 
 Emil KarlssonKongahälla AIK 30,02 28,19   Brutit Brutit   
 Rickard AmbringChalmers  28,37 28,52  29,18 29,20 28,55 86,47 
 Johan LindhKongahälla AIK 32,18 32,07    33,11 32,32 97,36 
 Sofia PehrssonSlätten IF 40,48 40,09 38,18    39,45 119,15 
 Malin StraussÄlvängen 52,31 47,20 46,17    48,42 146,08 
 Ann-Sofie JohanssonNödinge 44,25        
<< index
Motion 3.4 (3.4km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rickard GunnarssonAlingsås IF11,46    11,46     
Joakim GustafssonTingbergs AIS13,06   12,54 13,06     
Marcuz AgbladTingbergs AIS14,09 14,57 14,27 14,05 14,09 14,16 14,05 14,06 42,19 
Swen GunnarssonAlingsås IF15,04  15,02  15,04 15,05  15,03 45,11 
Martin ErikssonOK Alehof16,02 15,57 16,29  16,02 15,56  15,58 47,55 
Martin SteenÄlvängen16,04    16,04     
Ingvar JonssonÄlvängen17,09   16,40 17,09 16,51  16,53 50,40 
Mikael BrännvallOK Alehof17,34    17,34 17,19 17,34 17,29 52,27 
Jonas ForslundI15 IF17,34  18,50 18,03 17,34 17,27 16,54 17,18 51,55 
10 Ove AdolfssonTingbergs AIS17,38 18,34 18,08 18,09 17,38 17,34  17,46 53,20 
11 Daniel GötestamNSK Nödinge17,40    17,40 17,41 17,08 17,29 52,29 
12 Allan ErikssonNödinge17,50  17,48 17,34 17,50 17,40 17,35 17,36 52,49 
13 Ewy-Lynn GunnarssonAlingsås IF18,00  17,44  18,00 17,50  17,51 53,34 
14 Anette SvennbladÄlvängen18,21 18,15 17,58  18,21 18,13 17,51 18,00 54,02 
15 Rudolf BrogrenKungälvs OK18,27    18,27     
16 Markus NorbergSkepplanda18,36  19,39 19,25 18,36 18,09 18,09 18,18 54,54 
17 Ove KarlssonOK Alehof18,38 19,36 19,15 18,39 18,38 18,28  18,35 55,45 
18 Lars AgbladTingbergs AIS18,44 20,30 19,53 19,32 18,44 18,55 18,39 18,46 56,18 
19 Stina ArvidsonNödinge18,45 20,07 19,32 18,57 18,45 18,08 17,57 18,16 54,50 
20 Dan SandrosNödinge19,11 19,34  19,10 19,11 18,27 17,53 18,30 55,30 
21 Björn KinderTryggve19,23    19,23 18,52    
22 Peter ÅstbomTryggve19,42    19,42     
23 Carita SandrosNödinge19,44 20,32 20,33 20,06 19,44  19,30 19,46 59,20 
24 Annika LorsenVG Region19,47    19,47 20,13    
25 Håkan AndreassonTryggve19,56    19,56     
26 Elisabeth OlssonTingbergs AIS20,53 20,47 20,09  20,53 20,41 20,26 20,25 61,16 
27 Lennart MattssonOK Alehof21,00  21,37 21,02 21,00 20,44  20,55 62,46 
28 Björn AngervallNol21,07  22,02 21,41 21,07 21,04 20,42 20,57 62,53 
29 Jan JohanssonTryggve21,11 22,41 22,36 21,45 21,11 20,31  21,09 63,27 
30 Monika NilssonOK Alehof23,29   23,45 23,29 22,23  23,12 69,37 
31 Olof FagrellOK Alehof25,11    25,11     
32 Therese KarlssonOK Alehof26,30 28,52  26,21 26,30 25,56 26,32 26,15 78,47 
 Lopa WarpefeltTeam Texas LonghornEj start   20,08 Ej start 20,15    
 Cecilia BörjessonOK Alehof   21,50  21,43 22,55 22,09 66,28 
 Sharon PernervikAle 90 IK         
 Johan StaafNol 20,15 19,05 18,46   19,11 19,00 57,02 
 Jan RydinRydin Industrisvets     21,34 21,01   
 Marie KonnbergNödinge         
 Thomas ChristenssonNol     17,27    
 Bo PetterssonKungälv  22,26   24,56    
 Kjell EhrencronaIFK Göteborg   18,01      
 Bo BengtssonOK Alehof 22,44        
 David AngervallÄlvängen  18,19 18,58  18,00 17,47 18,02 54,06 
 William FrövénKungälv  20,04   20,01    
 Marcus FrövénKungälv  22,23   24,50    
 Jan CarlssonKongahälla AIK  15,36 15,47  15,49 15,41 15,41 47,04 
 Rebecka StraussNödinge     21,46 20,40   
 Ann-Sofi PerssonÄlvängen 25,40        
 Gulli GestrNödinge         
 Katharina KellebyNödinge 22,02  21,06      
 Caroline TollessonSurte 19,19 18,51 18,54   19,55 19,01 57,04 
 Sara AngervallOK Alehof 23,43 22,17 22,14    22,44 68,14 
 Maritha EklundOK Alehof 23,00 22,41 23,02  23,04  22,54 68,43 
 Lennart SjöbergOK Alehof   21,57      
 Ingmar CarlssonTingbergs AIS  16,02 15,54  15,41  15,52 47,37 
<< index
Lunken (3.4km)
PlacNamnKlubbTidtis 6 okttis 13 okttis 20 okttis 27 okttis 3 novtis 10 nov3 bästa medeltid3 bästa totaltid
 Carina PeterssonICA Kvantum Ale TorgOK OK OK OK OK OK OK   
 Ulrika SvahnICA Kvantum Ale TorgOK OK OK  OK OK OK   
 Marie ÖsterblomNolOK OK OK OK OK OK OK   
 Annelie NorrmanOK AlehofOK OK OK  OK     
 Kenneth ErikssonSträngnäs Malmby OLOK Ej start OK OK OK OK    
 Ronny MagnussonNödingeOK OK OK OK OK OK OK   
 Berit JohanssonOK AlehofOK OK OK  OK     
 Solveig MagnussonNödingeOK OK OK OK OK OK OK   
 Kerstin LjungkvistAlafors   OK      
 Lotten HvenfeltTryckkompaniet  OK    OK   
 Marina LarssonNödinge  OK       
 Margareta JönssonNödinge  OK OK      
 Anna-Greta SingstrandNödinge  OK       
 Ann SamuelssonBohus   OK      
 Anne-Marie AnderÄlvängen   OK      
 Margaretha BerntssonNödinge OK        
 Thomas HvenfeltNödinge OK OK       
 Elvy BörjessonOK Alehof OK OK OK      
 Gunder ErikssonOK Alehof OK OK OK  OK OK   
 Gun ErikssonOK Alehof OK OK       
 Satu KaipianenÄlvängen OK        
 Marianne SjööICA Kvantum Ale Torg OK  OK  OK OK   
<< index
Tillbaka